Молотоff

Гасла протесту:
Коли інші права сплюндровані, право на повстання стає безспірним. Томас Пейн
Свобода починається з сумніву
Свобода - це, в першу чергу, не привілегії, а обов’язки А. Камю
Свобода або смерть! Нестор Махно
Ми не боїмось руїн. Ми несемо новий світ в наших серцях. Цей світ шириться і в цю хвилину. Буенавентура Дурруті
Революція неймовірна, тому що вона справжня. Гасло 1968 року, Франція
Революція може бути небезпечною, оскільки вона сильна. Рауль Кастро
Права не просять - права беруть. П. Кропоткін
Революцію задумують романтики, здійснюють фанатики, а користуються її плодами негідники. Т. Карлейль
Народи відновляються лише в боротьбі. Джузеппе Мацзіні
A+ A A-

Невідомий Майдан: спогади "Сови"

aReIJjNfZzQСкоро Україна відзначатиме другу річницю Майдану. Що ми знаємо про Майдан?

З телеекранів та зі слів тодішніх суспільних авторитетів лунали слова замирення та заклики до припинення протесту на Майдані. Вже тепер його символами стали коктейль Молотова, шини та катапульта. Певно, всі забули, як "анти-провокатори" здавали до міліції сьогоднішніх героїв. Протест та війна - справа рук відчайдухів, котрі почали свій шлях задовго до зимової революції 2014-го року. Редакція Molotoff зібрала ряд спогадів про Майдан, авторства скромних героїв сучасності.

"Наближається чергова річниця. Тільки річниці й відзначаємо, і все ж - 2 роки тому стався мій найбільш серйозний бій. Ніколи на війні не було такого трешу. Отже, 20 лютого.

Я завжди говорив своїм бійцям у критичній ситуації згадувати Майдан. Коли люди з палицями стрибали на автомати. З гордістю можу сказати, що ми з моїми одеськими товаришами були в перших рядах під час цієї атаки. При чому, в буквальному сенсі.

Ранок. КМДА піднімають по тривозі, ми приходимо на Майдан. Нічого не відбувається, ми вже забиваємо, п'ємо чай і снідаємо. Ближче до полудня, зараз уже й часу не згадаю, ми підходимо до тієї барикаді, де стоїть пам'ятник засновникам Києва, тусуємось. Тут чолов’яга каже, що треба шин трохи далі накидати для завіси з вогню. Щити дають дерев'яні на халяву, ми собі і думаємо: «А що!» Беремо щити і висуваємося на лічені метри від барикади, стаємо в «римську черепаху», дивимося на міліцію крізь щілини в строю. Шини дійсно закидають, все йде за планом. І тут...

Міліція починає йти... Просто так. Ну, зліва від мене був якийсь «козак-люмпен», говорить: «Ходімо в атаку». Ми встаємо і біжимо, у мене була довга палиця, амуніцію я скинув, бо зрозумів, що вона вже не матиме сенсу. Потім це стало для мене відзнакою воїна – воїн завжди хоче зблизити дистанцію.

Біжу, а звідкись узялося багато білого диму, хоча нібито гранати не кидали. Біжу, біля пагорбу коло Жовтневого, забігаю біля годинника (десь поблизу) і тут розумію, що біля мене починають падати трупи. Далі все на «автоматі» - розумію, що на далекій дистанції мені не затишно, і біжу до будівлі Палацу прямо на «зачистку». Там було весело, повернувся я весь у «державній» амуніції. Разом із моїми 5-ма невідомими компаньйонами ми взяли в полон 20 «бійців ВВ» (безперечно, насильства до них ніхто не застосував). Вибігаю з Жовтневого, де хлопців відтісняють вогнем зі стрілецької зброї. Зліва, на відстані не більше 30 м незрозумілі люди в чорному, котрі працюють чи то по мені, чи то по іншим. Кулі свистять. Під стінкою пробігаю до своїх, міняю дислокацію. На Інститутську потрапили, коли частину снайперів уже зняли, тому не потрапили під той вогонь, який був одразу.

І найкращий момент. Бій закінчено, Майдан горить після бою, вбиті-поранені. А ми сидимо на мішках біля стели всі в кіптяві та відчуваємо себе переможцями. І чхати, що ми просунулись, по-суті, на 300 метрів."

"Сова"

Фото

Facebook

Відео

Позиція

Безкарна рівність

Безкарна рівність

Останній “Марш рівності”, що був проведений у Києві 18-го червня 2017 року, дає привід задуматись над вектором розвитку правого руху, а зрештою і над переосмисленням методів боротьби загалом.

Реклама

Реклама

Редакція сайту залишає за собою право не погоджуватись з думкою своїх авторів. Пропозиції та статті надсилайте на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Російська версія сайту: Napalmoff.info

Розроблено вебмайстернею Molotoff-Design
zoofirma.ru

Login or Register

LOG IN

zoofirma.ru