Молотоff

Гасла протесту:
Все або нічого! Л.М. Толстой
Свобода неподільна: її не можна обмежити, не вбивши її цілком. М.Бакунін
Людина приречена бути вільною Жан-Поль Сартр
Ми не боїмось руїн. Ми несемо новий світ в наших серцях. Цей світ шириться і в цю хвилину. Буенавентура Дурруті
Свята людина-єдиний дійсний революціонер у цьому світі. О. Шмеман
Вільний той, хто може не брехати А. Камю
Свобода - це, в першу чергу, не привілегії, а обов’язки А. Камю
Свобода одного закінчується там, де починається свобода іншого. М.Бакунін
Коли інші права сплюндровані, право на повстання стає безспірним. Томас Пейн
Опиратися можна тільки на те, що чинить опір. Б. Паскаль
A+ A A-

Еволюція українського солдата

Дуже погано спав. Прокинувся на півтори години раніше запланованого. Навіть не уявляю з чим це пов’язано. Я вже давно звик до подорожей і до шалених відстаней за кермом.

А цього разу перед дорогою вийшло поспати всього півтори години. 

На днях до мене прийшла знайома, її брата призвали в армію і вона частково збирала йому спорядження. Вона і дала мені контакти сім’ї, що живе в Валенсії, в яких є бажання допомогти. Ми з ними списалися в Skypе, домовилися зідзвонитися о першій ночі. 

Я собі так і розпланував нічний час, переговорю з людьми і вирушу на Схід, забравши по дорозі другого водія. Перша ночі – тиша, п'ятнадцять хвилин… половина – результату не має. Ну, думаю, не вийшло у людей. І тут друга ночі, я одягнений, спакований – розривається планшет, хтось дзвонить в Skypе. Прийшлося все відкласти, щоб переговорити з людьми. 

Тому, тієї ночі виїзд відклався на добрих сорок хвилин. Нам поспішати було нікуди. Цього разу хлопці повертались з «вогневих» позицій не раніше десятої ранку і не було сенсу приїжджати раніше.

Кава і довгі розмови про життя і нинішню політичну ситуацію. Світанок нас наздогнав за Полтавською областю. Попереду був важкий день і сотні кілометрів розбитої дороги.

Були певні побоювання щодо нашого пересування в зоні АТО. На минулому тижні керівництво штабу АТО знову прийняло рішення про недопущення волонтерів в зону АТО та передачі матеріальної допомоги бійцям, що знаходяться на передовій. Тому, перші блокпости приходилося проїжджати з напругою, в готовності вступити в довгі суперечки. Але все пройшло надзвичайно легко. Хотілося б відмітити належний рівень працівників міліції та бійців ЗСУ. 

Цей напрямок завжди відрізнявся від харківського, але зараз це зразкові блокпости. Все проходить ввічливо, без зневаги, до тебе ставляться, як до брата, а не як до посібника терористів. Не дивлячись на те, що догляди проходили на всіх блокпостах, все відбувалося на належному рівні. Бійці виглядають охайно, всі вдягнені належним чином. Перевірка документів, дозволи на зброю, повний огляд автомобіля…

Зміна поведінки людей - це реальний здобуток держави і суспільства.

Просто в житті так багато негативу, а особливо на війні, що ось такі важливі позитивні зміни просто проходять стороною і про них ніхто не пише. А це реальна зміна, можна навіть сказати, що це еволюція українського солдата, від бидло-беркута – до охоронця правопорядку. 

На під’їздах до Пісок вже чулися мінометні вибухи. На фоні розбитих будівель та звуків вибухів дивно було спостерігати, як люди, що лишилися у цих населених пунктах, вже почали обробляти землю. 

На початку одинадцятої ми приїхали на місце відпочинку «бойових мурах», які щойно повернулися з вогневих позицій. Вони живуть у величезному будинку. Власники будинку – працівник міліції та його жінка нотаріус. У будинку є все – все коштує дорого і нічого не розграбоване. Це в продовження теми про мародерство. Насправді все, як і на великій землі – все залежить від людини. 

Нас зустрів Роман. Він встиг тільки поголитися і на обличчі, ще лишалися сліди від піни для гоління. Ми відмовилися від кави і вирішили посидіти у дворі. Погодка дозволяла, тому ми перемістилися в садочок. Величезний будинок, все засаджено деревцями, колись був шикарний газон. За дачною ділянкою є невеличкий ставочок. Хлопці кажуть, що проблем з рибою не мають.

Ми взяли стільці і посідали посеред колись шикарного газону. Розмова була довгою і продуктивною. Я дізнавався про їхні бойові пригоди, про забезпечення та повсякденне життя. Безкінечно сперечались про нинішню політичну ситуацію. Мене порадував їхній бойовий дух та готовність до довгої та затягнутої війни.

Радує те, що починає формуватися українське, справжнє, патріотичне ядро військових, які мають бойовий досвід.

Сонце припікало, легкий вітерець підслуховував наші розмови, а на задньому фоні приблизно за три кілометра розривалися міни і звуки вибухів лунко доносились до нас. І автоматна стрілкотня, яка просто не припиняється.

Погомонівши добрих дві години, ми спустилися в підвал. Випили гарячої кави, подивилися відео, що було відзняте нашими земляками. Через півгодини ми розвантажували автомобіль, що був забитий продуктами харчування та деяким військовим обладнанням. Фото на згадку і ми летимо в Піски. 

У розбитому селі-привиді, нас чекали хлопці з батальйону ОУН. Ми заїхали автомобілем в самісінький двір. Повиходили з машини, а тут стрільба. Дзень – то рикошет, кажуть хлопці. Через їхній двір просто пролітають кулі. Хлопці хутко розвантажили авто і почали розбирати привезене. Потім була довга фотосесія з сиром, якого ми взяли шість коробок і роздавали сумчанам на блокпостах. Але все одно найбільше приїхало в Піски і хлопці мені пообіцяли, що поділяця з іншими. Бійці висловлюють величезну подяку Миколі Клочку та всім, хто допоміг сиром на передовій. 

Після того, як розвантажили авто, трохи поговорили із земляками. Хлопці кажуть про великі втрати трьохсотими. За останніх два тижня - це період з нашої останньої зустрічі - пораненими велика кількість (цифру не буду публікувати), важких не дуже багато. Як правило, всі трьохсоті - від мінометних обстрілів. На початку тижня приїжджали спостерігачі ОБСЄ, які потрапили під обстріл. Після того ніхто не бачив білі джипи з написом ОБСЄ. Так само ніхто не бачив і міжнародних обурень стосовно обстріляних спостерігачів місії ОБСЄ із засудженням дій бойовиків, що порушують Мінські домовленості. Стрілкові бої просто не припиняються, стрільба йде постійно з різних боків, час від часу щось вибухає і більш суттєве.

Хлопці кажуть, що розвідка доносить - на позиціях бойовиків стоять такни, натомість нашу техніку всю перекинули в тил. Справи їхні більш-менш стабільні. Життя перетворилось на війну, до всього звикаєш і до цього так само більшість тих, хто живе в Пісках, вже звикли. 

Настрій у хлопців чудовий, бойовий дух зашкалює і це надзвичайно тішить.

Вони кажуть, що Піски не здадуть, яка б там не була політика в Києві – будемо стояти до останнього. 

Через півтори години, знімаючи з себе бронежилети, ми вже були на «Республіці Міст». Нас чекав заїзд в тил 93-ї бригади, де несе службу працівник з «Керамії». 

Вже під вечір ми прибули під Дніпропетровськ, де побачилися з солдатом. Високий, худорлявий чоловік років сорока, був одягнений в кітель, канадського типу зелені штани і кросівки. Ми йому привезли каску і бронижилет. На питання, а що ж не видають? Він відповів просто: 

- Дали «Галітейку», і видали кастровану канадійку, в ній відсутні підстіжки та підкладки. Берци видали такі, що вони розлізлись за перший тиждень

Він уточнив, що вони були не канадійські. Стосовно броні, то видають лише бронеплити. Каски видають, але із зарплати за це вираховують. Ось так нас відправляють на фронт, – каже солдат. 

Ми віддали привезене і рушили додому.

Згадуючи солдатів, можна твердо сказати, що психологічний і моральний стан бійців на порядок вище на передовій. І це не може не радувати. Не дивлячись на всі перепони і заборони, не дивлячись на важкий матеріальний стан і фіговий стан автомобіля – ми будемо до останнього допомагати нашим воїнам.

P.S. Я дякую всім за системну допомогу. Дякую за підтримку та матеріальні внески всіх українців, що допомагають нашим хлопцям воювати за нашу Незалежність.

Андрій Букін, громадський діяч

Фінансова допомога

ПриватБанк

4323 3553 0138 0143

Букін Андрій

Разом до перемоги!

Фото

Facebook

Відео

Позиція

Безкарна рівність

Безкарна рівність

Останній “Марш рівності”, що був проведений у Києві 18-го червня 2017 року, дає привід задуматись над вектором розвитку правого руху, а зрештою і над переосмисленням методів боротьби загалом.

Реклама

Реклама

Редакція сайту залишає за собою право не погоджуватись з думкою своїх авторів. Пропозиції та статті надсилайте на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Російська версія сайту: Napalmoff.info

Розроблено вебмайстернею Molotoff-Design
zoofirma.ru

Login or Register

LOG IN

zoofirma.ru