Молотоff

Гасла протесту:
Опиратися можна тільки на те, що чинить опір. Б. Паскаль
Життя має дві форми: гниття або горіння!
Свобода неподільна: її не можна обмежити, не вбивши її цілком. М.Бакунін
Вільні духом люди - створять новий світ. Дмитро Донцов
Взаємодопомога – фактор еволюції. П. Кропоткін
Вільний той, хто може не брехати А. Камю
Революція може бути небезпечною, оскільки вона сильна. Рауль Кастро
Мета бунту - перетворення. Альберт Камю
Були б революціонери – буде і революція
Жити - значить не коритися А. Камю
A+ A A-

Довга дорога на Схід

Коли я вийшов вночі з дому, був приємно здивований зоряним небом. Як правило, в місті небо затягнуте і нічого не видно, але тієї ночі все було по-іншому - видно кожну зірочку, чумацький шлях та безліч сузір’їв. Тиха, спокійна ніч. 

Цього разу з нами їхав відпускник з числа артилеристів. Часу поговорити було достатньо, з усього іншого був один цікавий діалог.

- А дембель скоро?

- Я підписав контракт.

- Вибач мене, але ти не дуже схожий на затятого патріота, який рветься в перші ряди на передову. Але я можу і помилятися.

- Та все так, але… Я працював на Хімпромі, зарплата «двушка» і жінка там працює, отримує «півтори», а у нас двоє дітей: одному 8 років, іншому 10. Тому і лишився.

Мотивація грошима – це добра справа, але це свідчить про економічну безвихідь українців. На жаль, така ситуація дуже характерна для сьогоднішнього суспільства. 

Довга дорога на Схід. Нічні траси, які раніше здавалися величезними відстанями, зараз пролітають на одному подиху. 

Зупинилися на заправці за Харковом випити кави. Чудовий нічний пейзаж. На жаль, фото не здатне передати всю красу, що сприймає людський зір. Пейзаж нагадував фрагмент американського фільму про дальнобійників. Рівно асфальтована платформа, за американським зразком, збудована споруда і безліч фур іноземного виробництва. На небі було чітко видно спадаючий місяць, а з-за обрію починався схід сонця. І тиша. На хвилину здалося, що ти їдеш не на війну, де кожного дня вмирають люди, а просто подорожуєш європейською Україною.

За пару годин доїхали до Луганської області. Пекуче сонце вже в повну силу освітлювало ями, в яких може сховатися собака середнього розміру. Перших 20 кілометрів по луганській землі схоже на випробування автомобіля та психіки водія. Перша-друга передача, і так весь час.

Без проблем проїхали блокпости і в Сватове висадили нашого попутника з його речами. Коли ми проъхали блокпост за Сватове, погода різко змінилася. Небо затягнуло хмарами і здавалося, що ніч повертається. Сергій каже: - Ще дощу не вистачало, і так дорога херова. 

І тільки він це сказав, як повалив сніг. Здоровий, лапатий снігопад. Бортовик показував -2. Сніг лягав на землю, і за півгодини краєвиди перетворилися на звичайні зимові пейзажі.

По дорозі заскочили до артилеристів. Трішки погомоніли, віддали спаковані для них передачки. Вони розповідають, що техніку всю відвели. До них постійно приїздить ОБСЄ з перевіркою, чи нічого не лишилося. Хлопці не вірять у перемир’я, кажуть, що кожного дня йде стрілянина. Якщо попре техніка з піхотою, то нам край. 

Через годину приторохтіли в Щастя. На кемпінгу зустрілись з глухівчанином, якому я віддав 18-кратний бінокль. Від продуктів він відмовився, каже, що до них нещодавно з Тернополя приїздили волонтери - тому з їжею проблем немає. 

- Везіть на передок, - каже солдат, - можливо, там є більша потреба. 

Наступна точка була в самому Щасті. На базу однієї з частин 92-ї бригади, де службу несе суддя з міста Суми Ігор З. Йому працівники апеляційного суду передали багато передач - місця зайняло на пів-буса.

Хлопці розповідають те ж саме. Кожного дня триває автоматна стрілянина. Інколи прилітають міни. У день, коли ми приїхали, мінами накрили Трьохізбенку. Ігор каже, що ніхто не постраждав, але це був лише початок пристрілки. За його словами, приїхав новий гумконвой з РФ, підвіз боєприпасів, тому сепари і починають пристрілювати укріплення на Трьохізбенці. На думку українських військових, це підготовка до майбутнього наступу. Хлопці побачили камуфляжну форму - ледве не повиривали з руками. На жаль, ця форма їхала в інше місце. А хлопці хором почали жалітися, що форми катастрофічно не вистачає. 

- Ходимо у чому попало, - каже один з військовослужбовців. - Дивись сам, - той в спортивному костюмі, той в тілогрійці, як на зоні, той в бундесі, який з дому привіз. І зі взуттям та ж сама проблема.

Хлопцям пообіцяв, що, якщо знайду грошей, то обов’язково передам форму, але на даний момент форма їде далі. 

На наступному місці нас зустрічали наче богів, бо ми привезли їм форму. Десять комплектів приїхало з Сум, а ще сім буде вислано з Києва. Ось так і вдягаються солдати української строкової служби. 

Випили чаю, погомоніли. Всі розповідають одне й те саме. Стріляють, чекаємо атаки, техніки немає, будемо битися до останнього, але…

Ми попросили хлопців дати для музею якихось експонатів - вони натягнули на пів-буса всякого військового мотлоху. Айдарівці лишили нам відстріляні «мухи» і дві в’язки теплого одягу. З формулюванням «ви нам взимку допомагали, а у нас зайве». Заберіть, збережіть до наступної зими. 

Завантажили авто і збиралися вже їхати, як хлопці кажуть:

- Пішли покажемо вам воронки.

Ми, звісно, погодилися і помандрували полем до лінії обстрілу. Картина реально вражає. Здоровенна яма - з людський зріст. В саму воронку залізли Юра з Сергієм, щоб показати масштаб. Земля розкидана навколо. І видно що вона аж позапікалась. Картина жахлива. Якщо така «штука» прилетить в бліндаж, то ніяке перекриття не витримає.

Потім була ще коротенька зустріч на колишній «рембазі», де ми передали залишки консервації та радіостанції і рушили додому. 

Під час дороги додому довго говорили з Сергієм про війну і перспективи української армії з огляду на ті реалії, які ми бачимо. 

Висновків багато, візьму на себе сміливість озвучити деякі. 

По-перше, владні структури роблять все, щоб вселити в суспільство тверде відчуття, що в країні закінчилася війна, а те, що десь пострілюють – це лише виняток, аніж тенденція.

По-друге, те, що можна сказати про наше місто Суми. Нову хвилю мобілізованих вдягнули в хорошу форму і тримають в місті, щоб було сформоване стійке переконання, що у армії із забезпеченням все налагодилося.

По-третє, інформаційна політика. Події про війну відходять на другий план і суспільство переключається на інші інформаційні повідомлення.

Ці і ще ряд причин призводять до того, що допомога волонтерів і добровольчих загонів впала до мінімуму, хоча, на жаль, потреби у солдатів не зменшилися.

Дорогою додому було пару кумедних випадків на блокпостах з тими відстріляними «мухами». Це затримало наше повернення додому десь на півтори години. Але, слава Богу, цього разу обійшлося без хамства, зачитування своїх конституційних прав та телефонних дзвінків керівництву.

P.S. І трішечки про особисте. У дорозі сталася майже містична річ. Під час подорожі зламалися всі натільні кулони. При цьому, я ніде не падав і мене ніхто не бив. Був зламаний тризуб і хрест. Приїхав додому і хрестик випав з одягу з відламаним вушком, а тризуба взагалі не було. Ось така історія. 

P.S. Друзі, нам потрібна фінансова та матеріальна допомога. Комплекти камуфляжів, які ми передали, були взяті в борг. Я заборгував виробнику 8 500 грн. Не відмовлюсь від допомоги. 

Ще одне. В кого є можливість придбати комплекти камуфляжу, просто купуйте і заносьте на Покровську площу, те ж саме з берцями. Я можу підказати і по-якості і по-цінах найбільш оптимальне місце для купівлі.

Наступні проблеми з авто. Є ряд технічних проблем з нашою автівкою, але вона ще їздить. Гостро стоїть проблема резини та дисків. Серйозною проблемою є й заправка автомобіля. 

Друзі, у кого є можливість допомогти, як солдатам, так і волонтерам, - буду безмежно вдячний. 

Андрій Букін, громадський діяч

Фінансова допомога

ПриватБанк

4323 3553 0138 0143

Букін Андрій

Разом до перемоги!

Фото

Facebook

Відео

Позиція

Безкарна рівність

Безкарна рівність

Останній “Марш рівності”, що був проведений у Києві 18-го червня 2017 року, дає привід задуматись над вектором розвитку правого руху, а зрештою і над переосмисленням методів боротьби загалом.

Реклама

Реклама

Редакція сайту залишає за собою право не погоджуватись з думкою своїх авторів. Пропозиції та статті надсилайте на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Російська версія сайту: Napalmoff.info

Розроблено вебмайстернею Molotoff-Design
zoofirma.ru

Login or Register

LOG IN

zoofirma.ru