Молотоff

Гасла протесту:
Свобода або смерть! Нестор Махно
Революцію задумують романтики, здійснюють фанатики, а користуються її плодами негідники. Т. Карлейль
Права не просять - права беруть. П. Кропоткін
Народи відновляються лише в боротьбі. Джузеппе Мацзіні
Революція неймовірна, тому що вона справжня. Гасло 1968 року, Франція
Вільні духом люди - створять новий світ. Дмитро Донцов
Суспільство має право на опір державі. Д. Локк
Свобода починається з сумніву
Взаємодопомога – фактор еволюції. П. Кропоткін
Революція - єдина форма безпосереднього самоврядування С. Дацюк
A+ A A-

Все завершиться лише перемогою

З міста виїхали досить швидко, бо на заправці не знайшлося кави, а наступна пристойна кава була лише в Климентовому. Суха холодна ніч. За вікном сильний мороз і туман.

Дуже гарна картинка, коли автомобіль заноситься в білий, як молоко туман, а потім він раптово зникає. І тільки через якийсь проміжок часу ти розумієш, що їдеш під туманом, він просто ще не опустився на землю. Це надзвичайно красива річ і в край небезпечна.

В Харківській області туману вже не було, але з’явилась ожеледиця. Звернувши з ростовської траси ми потрапили на суцільний каток. Дорога міжрайонного значення була покрита розкатаним снігом, який минулого дня розтопило сонце. Ми мчалися наче на великих санчатах, а не на червоному бусі. Навколо нічні крайовиди степової України, біла від льоду дорога, а на кущах біля узбіччя диявольськи блищить іній в світлі фар автомобіля.

За останній тиждень пройшла ротація і на всіх блокпостах виставили нових людей. З одного боку – це чудово, бо хлопці відпочивати поїхали, а свіжі сили будуть ефективніше виконувати свою роботу. А з іншого – тебе ніхто не знає і ставиться, наче до терориста, який їде з «великої землі».

Блокпост за Старобільском. Стоять міліціонери. Зупиняємося на знаку «Стоп-контроль». Людина в формі махає рукою. Я тихенько під’їжджаю, опускаю скло і даю наші паспорти. Він довго вдивляється в мою бородату фотографію у вишиванці, потім дивиться на мене. Таке враження, що я не схожий сам на себе. Потім відходить від авто на метр і суровим голосом каже:

- Вийдіть з машини, відкрийте ляду.

Я непоспішаючи вийшов, відкрив ляду авто. Бус набитий різними коробками, а ззаду чотири шини на "Ниву" для наших артилеристів.

Він мені: - Ви хто такі?

Я: - Волонтери, а що?

- Ви не схожі на волонтерів…
- А на кого ми схожі?

Він думає, а потім так офіційно, з усією відповідальністю в голосі, наче я генерал:

- На військовослужбовців… з Айдару.

Я посміхнувся, забрав паспорти і рушили далі. А далі було Щастя, а для цього сержанта Щастя - це страшний сон.

Того разу у нас було багато точок, в яких ми мали заїхати, але найголовніше, що два сумчанина мали їхати з нами у відпустку в Суми.

Спочатку заскочили до хлопців на рембазу. Відвантажили посилки, розпитали як справи. Під час нашої розмови почули, як працює арта. Не зрозуміли чи це наша, чи ворожа. А хлопці нам у відповідь спокійно:

- А хер його знає. До нас прилітає і ми відправляємо… Хто цього разу не відомо...

Трохи погомоніли і давай збиратися. Хлопці вивели нас і наполегливо попросили бути обережними. Доїхавши до траси, поодягали свої залізяки і рушили далі. Дійсно було дивним, що вибухи чулися там, де зазвичай все спокійно.

Траса стала розбитою. Дороги майже немає - яма на ямі. Що буде весною - важко навіть уявити. Півгодини гарного ходу і ми в Щасті. На вулицях немає людей. Якщо постояти недовго, то може здатися, що це мертве місто. Час від часу проскакують військові автомобілі, а на загальному фоні чути постійну стрілянину стрілкової зброї. Наша мета була проїхати за межі Щастя, розвантажитися і забрати людину. Так і сталося, але потрібної людини не було, він пішов підписувати відпустку і ми застрягли на передовій на добрих півтори години.

Нас завели в бліндаж, напоїли чаєм і почали травити військові басні. Як зазначив один з солдатів, найкрасивіше, що він бачив на війні – це те, як літають вогневі «карандаші» - так вони називають наші Гради.

Хлопці розповіли, що багато кого з ЛНРівців перекинули під Дебальцево. А зараз проти них кинули колишніх зеків та чеченців. Чеченцями вони називають всіх, хто кавказької зовнішності і говорить незрозумілою мовою, або російською з акцентом.

- А звідки ви знаєте, що там кавказці? - поцікавився я.

- А ми їх по рації «травимо», - відповів солдат. - Ось, наприклад, вчора о шостій ранку Гімн України з мобільного ставили. А вони нам у відповідь: «Кельдим-мельдим, віключі!» Десь так солдати і розважаються.

Впродовж півтори години з сусіднього окопу не припинявся обстріл зі стрілкової зброї. Наші стріляють у відповідь, ворог стріляє знову. Час від часу чуються більш потужні вибухи. І жодних мінських домовленостей.

Пізніше ми заїхали до айдарівців, забрали там земляка і дівчину, яка пошкодила ногу. На зворотному шляху заскочили до артилеристів, відвантажили посилки і рушили в бік Сум.

Дорогою назад говорили з хлопцями про війну, про перспективу, про зовнішню і внутрішню політику. Кожен з нас заходив за допомогою мобільного інтернету на новинні ресурси, щоб почитати про перебіг подій в Мінську. Але зрозуміло одне, доки там люди у дорогих костюмах ділять владу і впливи на певну територію, на сході України хлопці у брудних камуфляжах захищають мирний сон інших людей, що живуть за межами зони АТО.

Цікавий висновок з розмови. Мобілізований солдат каже:

- Мир, будь-якою ціною.

Доброволець з Айдару:

- Все завершиться лише перемогою!

Це дві різних точки зору бойових солдатів.

Андрій Букін, громадський діяч

Фото

Facebook

Відео

Позиція

Безкарна рівність

Безкарна рівність

Останній “Марш рівності”, що був проведений у Києві 18-го червня 2017 року, дає привід задуматись над вектором розвитку правого руху, а зрештою і над переосмисленням методів боротьби загалом.

Реклама

Реклама

Редакція сайту залишає за собою право не погоджуватись з думкою своїх авторів. Пропозиції та статті надсилайте на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Російська версія сайту: Napalmoff.info

Розроблено вебмайстернею Molotoff-Design
zoofirma.ru

Login or Register

LOG IN

zoofirma.ru