Молотоff

Гасла протесту:
Свобода - це, в першу чергу, не привілегії, а обов’язки А. Камю
Свобода починається з сумніву
Жити - значить не коритися А. Камю
Все або нічого! Л.М. Толстой
Коли інші права сплюндровані, право на повстання стає безспірним. Томас Пейн
Були б революціонери – буде і революція
Навчання є щонайпершим боргом революціонера. Кім Ір Сен
Опиратися можна тільки на те, що чинить опір. Б. Паскаль
Взаємодопомога – фактор еволюції. П. Кропоткін
Вільний той, хто може не брехати А. Камю
A+ A A-

Наші хлопці б'ються, як леви

Ніч перед дорогою була зовсім безсонною. Я ніяк не міг заснути, постійно виходив на кухню і, поки горіла сигарета, спостерігав, як лапатий сніг спускався з неба і засипав вулиці.

Я вийшов на вулицю, здавалося, що природа сховала всі людські недоліки: дорога здавалась рівною, а розбита дитяча площадка виглядала немов нова під величезною кількістю снігу. Я йшов до машини по недоторканому снігу і ноги провалювались по кісточки.

Слід подякувати облавтодору за прибрані траси - ми їхали дуже рано, а дороги вже були посипані і прибрані від снігу. 

У Харківській області були моменти, коли здавалося, що ти не їдеш трасою, а пливеш по воді. Хоча насправді воно так і було. Бортовий комп’ютер показував +1, а з неба сипав сніг. Тільки він торкався траси, в момент перетворювався на воду.

Під ранок були поблизу Луганської області. П’ять кілометрів їхали крізь природний заповідник. Не дивлячись на те, що ще не було сьомої, і на вулиці було сіро, природа вражала своєю красою. Якщо можна було би забути на хвилину той факт, що за якихось п’ятдесят-сто кілометрів йде війна, ці пейзажі можна було би назвати справжнім казковим дивом. 

Тільки-но ми перетнули кордон з Луганською область, погода змінилась. Стовпчик бортовика підскочив на два градуси. Дорога одразу стала сухою, а сніг лишився тільки на полях.

Блокпост перед Сватовим. На цьому блокпості раніше завжди стояв хлопець з Бурині, ДПСник, - ми часто його бачили раніше та постійно намагалися чимось «підігріти». Цього разу зібрали передачку з усілякими «поправками» для того, щоб йому там легше було переносити всі тяготи служби. Приїхали, а хлопці на блокпості кажуть: «Його перевели на інше місце, 20 кілометрів звідси. П'ять хвилин тому туди поїхали міліціонери - доженіть їх, так і передасте».

Їдемо по трасі, Сергій мене питає: «А як їх зупиняти?» - «Та не парься, головне наздогнати»,- відповідаю йому. І ось ситуація: бачимо автомобіль ДАІ, який їде за автобусом. Я починаю йому сигналити, блимати дальнім світлом та аварійкою, показувати, щоб звернув на узбіччя. Замість того, аби зупинитись, вони включають сирену і починають обходити автобус, який їх не хоче пропускати. Трохи згодом чуємо: «Водій автобуса, візьміть вправо». Ми продовжуємо погоню за автомобілем, адже нам треба їм віддати передачку! Сергій з посмішкою: «Не прижимайся, бо зараз буде тра-та-та». Наше авто йде вслід за ДАІшним із включеною аварійкою, минаючи автобус. По завершенні маневру, стає зрозуміло, що міліцейська машина «проривалась» до своїх - попереду ще два автомобілі ДАІ. Проїхавши не більше кілометра на солідній швидкості, вони вирішили, що зможуть «справитись» з білим бусом і почали паркуватися. Машини зупиняються і з одної вискакують чотири величезних мента в усьому обмундируванні, готові давати відсіч переслідувачам. Я виходжу з авто з піднятими руками і розумію, що вони, м'яко кажучи, не зовсім раді бачити сумських волонтерів. Я обережно підійшов, сказав, що я волонтер і хочу передати їм передачу. Побіг до нашого автомобіля, витягнув пакунок і, коли повертався, мене вже зустрічав старший цього каравану. Я віддав майору передачу, розповів, хто ми такі і кому слід її передати. За п’ять хвилин ми вже їхали в зворотному напрямку, весело гомонячи про те, як полями ганялися за міліціонерами.

Під Новоайдаром нас зустріла весна. Температура +5, снігу ніде немає, такє враження що ось-ось з'явиться зелене листя. Заїхали до земляка на рембазу, відвантажили теплі речі та медикаменти. 

Хлопці розповіли, що відважно борються, не зважаючи на сильні атаки ворога та хвороби.

Ми розпитали їх про останні новини з Щастя та прийняли рішення їхати одразу туди.

Траса була пустою, як завжди, але тепер дорога була схожа на суцільну вибоїну. На першому великому блокпості, який прозвали «Кемпінгом», все було всіяно уламками мін - ми навіть розрізали шину об один з них.

Зупинились біля хлопців, думаємо, зараз перебортуємо і рушимо далі. Але раптом до нас вискочив хлопець з наляканими очима: «Хлопці, швидше, швидше! Нас криють! Щойно сюди прилетіло! Тікайте до заправки!» Ми вирішили не чекати, коли наш бус накриє і дали газу. Спустились з мосту та заїхали на заправку, та колесо врятувати вже не було змоги. Довелось міняти. 

Пейзажі навколо були просто жахливі: розбиті будинки, знищені МАФи, багато вікон забито фанерою. Наступна зупинка була за Щастям. Дзвонимо хлопцям, вони кажуть: «Зустрічати вас не вийдемо - можуть працювати снайпери. Їдьте до нас без зупинок, і одразу - між бліндажі. Тут нормально, ну ви й самі знаєте…»

Між бліндажами нас чекали знайомі обличчя. Ми передали допомогу і погомоніли про всіляку всячину. На жаль, не можу нічого описувати та розповідати, щоб не видати зайвого. Скажу лише, що все навколо було всіяно уламками мін, снаряди стирчали просто з землі, навколо - одні вирви. 

Та сумчанам варто знати одне:

наші хлопці - молодці, вони б’ються, як леви, на самісінькій передовій.

За допомогою небайдужих сумчан, ми намагаємось закривати усі їхні потреби. На жаль, в цю подорож не змогли додзвонитись до наших саушників, тому їхнє майно повернулося додому. Але по дорозі встигли привітали ще одного сумчанина з Днем народження. 

Дорога додому була спокійною.

Андрій Букін, громадський діяч

Фото

Facebook

Відео

Позиція

Безкарна рівність

Безкарна рівність

Останній “Марш рівності”, що був проведений у Києві 18-го червня 2017 року, дає привід задуматись над вектором розвитку правого руху, а зрештою і над переосмисленням методів боротьби загалом.

Важливо

Реклама

Реклама

Редакція сайту залишає за собою право не погоджуватись з думкою своїх авторів. Пропозиції та статті надсилайте на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Російська версія сайту: Napalmoff.info

Розроблено вебмайстернею Molotoff-Design
zoofirma.ru

Login or Register

LOG IN

zoofirma.ru