Молотоff

Гасла протесту:
Найбільше гнітять того, хто найменше вимагає. Д.Донцов
Права не просять - права беруть. П. Кропоткін
Народи відновляються лише в боротьбі. Джузеппе Мацзіні
Все або нічого! Л.М. Толстой
Взаємодопомога – фактор еволюції. П. Кропоткін
Людина приречена бути вільною Жан-Поль Сартр
Революцію задумують романтики, здійснюють фанатики, а користуються її плодами негідники. Т. Карлейль
Вільною людина може стати лише через свободу інших людей
Свобода одного закінчується там, де починається свобода іншого. М.Бакунін
Ми не боїмось руїн. Ми несемо новий світ в наших серцях. Цей світ шириться і в цю хвилину. Буенавентура Дурруті
A+ A A-

21 цікавий факт про Магатму Ганді

Ми продовжуємо серію статтей, що присвячені цікавим фактам відомих революціонерів. В даній підбірці 21 цікавий факт про одного з керівників та ідеологів національно-визвольних рухів Індії Магатму Ганді.

Його філософія ненасилля вплинула на національні та міжнародні рухи прихильників мирних змін.

Інші матеріали з цієї рубрики:

21 цікавий факт про Степана Бандеру

21 цікавий факт про Фіделя Кастро

21 цікавий факт про Ернесто Че Гевару

21 цікавий факт про Володимира Ілліча Леніна

1. Лідер індійського визвольного руху насправді був дуже сором’язливим. У своїй автобіографії він згадує, що коли був маленьким хлопчиком, він тікав зі школи додому, оскільки не міг наважитись заговорити з кимось.

Могандас Карамчанд Ганді у віці 7 років

2. Ганді одружився в 13 років зі своєю ровесницею Кастурбай. В шлюбі у них народилося четверо синів: Харілал, Манілал, Рамдас та Девдас.

Могандас Ганді та його дружина Кастурбай 1902 рік

3. Ганді мав юридичну освіту, але його кар’єра юриста закінчилась провалом. Коли він мав виступати в суді, він був настільки схвильований та переляканий, що мусив сідати на місце та визнавати свою поразку.

4. Магатма Ганді дуже полюбляв піші прогулянки. Ця любов до ходіння пішки виникла в нього ще в університеті, до того ж він економив гроші, долаючи від восьми до десяти миль  в день самостійно. Ганді казав, що саме піші прогулянки вберегли його від хвороб і зміцнили його тіло. І, звісно ж, вони дуже допомогли йому під час Соляного маршу в 1930 році, коли, у віці 60 років, він пройшов 241 милю від свого ашраму до Данді.

Магатма Ганді під час Сольового походу

5. Кожного тижня Магатма Ганді практикував одноденну "мауну". Це день мовчання, який Ганді присвячував читанню, розмислам, письмовому викладу думок.

6. Магатма Ганді написав  два листа Адольфу Гітлеру, в яких відмовляв його від розв’язання Другої світової війни. Частіше за все ці листи витлумачують хибно, оскільки вони починаються зі звернення "Мій друже".

Один з листів Ганді до Адольфа Гітлера

7. Коли в 1931 році Ганді вперше мав виступити на радіо для Сполучених Штатів, першою фразою ефіру, яку почули слухачі була: "І що, я маю говорити у цю штуку?".

8. Ганді завжди дуже турбувався про оточуючих його людей. Одного разу, коли він сідав на потяг, один з його чобіт зісковзнув і упав на перон. Він одразу ж зняв і другий чобіт і кинув до першого. Коли його запитали, навіщо він це зробив, він сказав, що можливо цю пару знайде той, хто її потребує.

Під час одного з голодувань. Біля нього - маленька Індіра Ганді

9. Ганді був іноді дуже смішний. Наприклад, коли журналіст запитав його, що він думає про Західну цивілізацію, Ганді відповів: "Я думаю, це буде дуже хороша ідея!".

10. У нього була вставна щелепа, яку він носив у своїй пов’язці на стегнах. Він вставляв ці штучні зуби лише, коли збирався їсти, а потім виймав, промивав і клав на місце, у складки настегнової пов’язки.

11. Під час визвольної боротьби, Ганді не носив нічого окрім своєї пов’язки на стегнах, але в ті роки, коли він жив в Лондоні, він ходив із тростиною, а також в циліндрі і гетрах.

Магатма Ганді з онучками, 1947 рік

12. Він дуже не любив фотографуватись, але був людиною, яку фотографували надзвичайно часто.

13. За життя Магатми Ганді, на нього було здійснено два замахи. Перший замах відбувся 20 січня 1948 року. Ганді звертався до віруючих з ґанку свого будинку в Делі, коли біженець з Пенджабу на ім’я Мандалал кинув у нього саморобну бомбу. Пристрій вибухнув в декількох кроках від Ганді, але ніхто не постраждав. Після цього індійський уряд наполягав на посиленні особистої охорони Ганді, проте він і слухати не хотів про це: "Якщо мені судилося загинути від кулі безумця, я зроблю це з посмішкою".

14. Другий замах відбувся 30 січня 1948 року, коли Ганді вийшов на вечірню молитву на галявину перед будинком. Натовп, що зібрався біля будинку Ганді, як завжди, бурно вітав "батька нації". Прихильники кинулись до свого кумира, намагаючись доторкнутись до ніг Магатми. Користуючись сум'ятицею, Натхурам Годзе наблизився до Ганді і тричі вистрелив у нього. Перші дві кулі пройшли наскрізно, а третя застрягла в легенях коло серця. Магатма прошепотів: "О, Рама! О, Рама!". Тоді показав жестами, що пробачає вюивцю, після чого помер на місці. Це відбулося о 17 годині 17 хвилин. Вбивцю врятував від розлюченого натовпу охоронець Магатми Ганді і передав його правоохоронцям.

Поховання Магатми Ганді

15. Магатма Ганді був 5 разів номінований на Нобелівську премію миру, але ніколи її не отримав.

16. Про Магатму Ганді знято більше 10 фільмів, зокрема: британський "Ганді" (Gandhi, 1982) та індійський "О, Господи" (He Ram, 2000).

17. За результатами опитування Бі-бі-сі в 200- році, Магатму Ганді було визнано "людиною тисячоліття".

Речі, що належали Ганді на момент смерті. Дві пари сандалів, молитовник, щоденник, окуляри, плюватильниця, ніж для відкриття конвертів, дві чашки, ложка, виделка та фарфорова статуетка трьох мавп

18. Під час інтерв’ю Володимира Путіна для німецького журналу Der Spiegel в 2007 році на запитання журналіста, чи вважає Путін себе демократом, президент Росії відповів: "Чи є я демократом чистої води? (сміється) Звісно, я абсолютний та чистий демократ. Але ви знаєте, в чому біда? Навіть не біда, справжня трагедія. В тому, що я такий один, інших таких в світіт просто немає…Після смерті Магатми Ганді поговорити немає з ким".

19. Магатма Ганді входить в 10-ку найбільш досліджених особистостей в світовій історії, за даними каталогу Бібліотеки конгресу США.

Чарлі Чаплін і Магатма Ганді
20. 30 січня 2008 року, в 60-ту річницю з дня загибелі Ганді, частина його праху була розвіяна над морем на мисі Коморин на півдні Індостану.

В Індії 485 дітей одяглися як Магатма Ганді

21. 31 січня 2012 року в пам’ять про загибель "батька нації", в Індії 485 дітей одяглись як Магатма Ганді. І звісно така ініціатива не залишилась без уваги Книги рекордів Гіннеса.

Фото

Facebook

Відео

Позиція

Чому в'язниця за три патрони в кишені - це неправильно

Чому в'язниця за три патрони в кишені - це неправильно

Щодня, гортаючи стрічки новин, постійно натикаюсь на статистику затриманих бійців АТО з патронами чи гранатами.

Реклама

Игра финис и ферб в парке аттракционов www.cosmik.ru.

Реклама

Редакція сайту залишає за собою право не погоджуватись з думкою своїх авторів. Пропозиції та статті надсилайте на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Російська версія сайту: Napalmoff.info

Розроблено вебмайстернею Molotoff-Design
zoofirma.ru

Login or Register

LOG IN

zoofirma.ru