Молотоff

Гасла протесту:
Ми не боїмось руїн. Ми несемо новий світ в наших серцях. Цей світ шириться і в цю хвилину. Буенавентура Дурруті
Cолідаризуватися треба з тими, у кого стріляють, а не з тими, хто стріляє А. Камю
Взаємодопомога – фактор еволюції. П. Кропоткін
Жити - значить не коритися А. Камю
Коли інші права сплюндровані, право на повстання стає безспірним. Томас Пейн
Права не просять - права беруть. П. Кропоткін
Мета бунту - перетворення. Альберт Камю
Революція неймовірна, тому що вона справжня. Гасло 1968 року, Франція
Людина приречена бути вільною Жан-Поль Сартр
Свобода починається з сумніву
A+ A A-

Альберта Камю убили агенти КДБ за критику СРСР

Albert_CamusЗа твердженням італійської газети, Альбер Камю, можливо, був убитий агентами КДБ за те, що критикував СРСР.

У 1960 році французький філософ і письменник Альбер Камю загинув в автокатастрофі. Автомобіль, яким керував його друг і видавець Мішель Галлімар, занесло на крижаній дорозі. Машина врізалася в дерево, Камю загинув на місці, Галлімар помер через кілька днів.

«Трагедія шокувала і засмутила Францію, але нікому навіть не спадало на думку, що це був не нещасний випадок», - пише кореспондент Кім Уіллшір.

І ось тепер італійська газета Corriere della Sera опублікувала версію, що аварію підробили радянські шпигуни. Натяк на це виявили в щоденнику чеського поета і перекладача Яна Забрані, опублікованому в книзі «Усе моє життя». Італійський вчений і поет Джованні Кателлі помітив, що в італійському перекладі щоденника є одна лакуна.

«Я почув щось дуже дивне з вуст людини, яка купу всього знала і спілкувалася з вельми поінформованими джерелами. За його словами, катастрофа, що коштувала Альберу Камю життя в 1960 році, була організована радянськими шпигунами. Вони зіпсували покришку машини, застосувавши витончене пристосування, яке ріже або дірявить покришки на ходу. Наказ віддав особисто Шепілов [міністр закордонних справ СРСР] у відповідь на статтю в Franc-tireur від березня 1957 року, в якій Камю нападав [на Шепілова], конкретно назвавши його ім'я у зв'язку з подіями в Угорщині», - писав Забрані.

Москва послала війська на придушення повстання в Угорщині в 1956 році, нагадує видання. Камю також гнівив радянську владу, публічно підтримавши Бориса Пастернака.

«Якщо версія вірна, вона роздражнила рани мільйонів людей, які схиляються перед книгами Камю», - пише газета, відзначаючи, що до їх числа входить Ніколя Саркозі.

Втім, Олів'є Тодд, автор біографії Камю, зауважив, що в радянських архівах не бачив жодних натяків на те, що Москва організувала вбивство письменника.

«Правильно, що в документах КДБ повно повідомлень про те, як радянська влада використовувала чехів для брудної роботи. Я вважаю, що КДБ був на таке здатний. Але у достовірність цієї історії я не вірю», - додав Тодд.

За матеріалами: ТСН

Фото

Facebook

Відео

Позиція

Безкарна рівність

Безкарна рівність

Останній “Марш рівності”, що був проведений у Києві 18-го червня 2017 року, дає привід задуматись над вектором розвитку правого руху, а зрештою і над переосмисленням методів боротьби загалом.

Реклама

Реклама

Редакція сайту залишає за собою право не погоджуватись з думкою своїх авторів. Пропозиції та статті надсилайте на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Російська версія сайту: Napalmoff.info

Розроблено вебмайстернею Molotoff-Design
zoofirma.ru

Login or Register

LOG IN

zoofirma.ru