Молотоff

Гасла протесту:
Вільний той, хто може не брехати А. Камю
Свобода або смерть! Нестор Махно
Все або нічого! Л.М. Толстой
Життя має дві форми: гниття або горіння!
Я люблю революціонерів. Я не люблю те, в що вони потім перетворюються. Ж. Дерріда
Свобода неподільна: її не можна обмежити, не вбивши її цілком. М.Бакунін
Найбільше гнітять того, хто найменше вимагає. Д.Донцов
Права не просять - права беруть. П. Кропоткін
Cолідаризуватися треба з тими, у кого стріляють, а не з тими, хто стріляє А. Камю
Нудьга контрреволюційна. Гасло 1968 року, Франція
A+ A A-

Інструктор спецназу: Тактика будується тільки на лобовому зіткненні

Спеціаліст з тактико-спецдій і консультант кафедри бойової підготовки спецназу Інституту підвищення кваліфікації РФ Ігор Бурмістров виступив незалежним експертом в рамках "Болотної справи" щодо дій співробітників поліції 6 травня 2012 року.

Служба власної безпеки ФСКН зацікавилася виступами фахівця, після чого з розкладу Інститут зникли всі його заняття, а сам консультант був відсторонений від роботи. Ігор Бурмістров розповів, що в його виступах не сподобалося службі власної безпеки, хто винен у зіткненнях з поліцією 6 травня 2012 року на Болотній площі в Москві і як можна було б організувати масові заворушення.

Якби я організовував масові заворушення, то почав би з пошуку місця, де можна зібрати велику кількість людей. Це все має виглядати як мітинг або велика демонстрація. У адміністрацію я подав би заявку, в якій вказав би свідомо занижене число учасників, щоб виходячи з цієї цифри було надано мінімальну кількість співробітників поліції на охорону заходу. На три тисячі учасників нас би супроводжувало три батальйони ОМОНу. При продумуванні маршруту потрібно  орієнтуватися на місця, де є люди, що викликають сильну негативну реакцію: гуртожитки гастарбайтерів, ринки або бутіки і елітні райони.

Перед мітингом я б провів агітацію з рекламою заходу, щоб зібрати людей у ​​декілька разів більше, ніж було подано в заявці. Коли люди почнуть збиратися на демонстрацію, мені вже знадобиться допомога спеціально підготовленого активу. Поки я буду говорити важливі речі про чергове підвищення тарифів ЖКГ, актив буде знаходитися всередині натовпу і налаштовувати її проти певного ворога: як правило, це "багаті люди, які крадуть" чи "приїжджі, які відбирають роботу". Агітатори - дуже грамотні психологи. За аудиторією, з якою вони працюють, їх можна умовно розділити на три групи: "студента", "фермера" і "воїна". "Студент" проводить роботу з молоддю, "фермер" - з дорослими і пенсіонерами. "Воїни" обробляють тих, хто носив і носить погони, хто відслужив, пішов на пенсію, звільнився або розформований. Ця категорія, якщо піде воювати, буде битися до кінця, у них дещо інша психологія, ніж у цивільних.

Після мітингу, на якому пройшла перша обробка людей, треба почати демонстрацію по маршруту, що включає місця, де знаходяться ті самі вороги, про яких говорять агітатори. Досить буде кинути маленький камінчик, щоб полетіло скло всіх магазинів та гуртожитків. Такий погром покаже, що правоохоронні органи не здатні запобігти навіть такому незначному бардаку. А значить, вони не готові і до прямих зіткнень, які і є моєю метою.

Поліція має починати свою роботу ще на етапі надходження заявки в адміністрацію. Треба добре проаналізувати заявлений маршрут, щоб відразу вирахувати, чи плануються провокації. Співробітник поліції не повинен бути маразматиком і завжди шукати ворогів, але він повинен розуміти, що діється в країні, які існують ініціативи та об'єднання людей, хто з них є прихильником радикальних ідей і тактик. Виходячи з цих знань треба пропонувати альтернативні маршрути, створити умови, на які погодяться організатори.

Якщо люди на це не йдуть і наполягають виключно на своєму варіанті, то вибачте, є думка, що ви тут збираєтесь влаштувати заколот.

Але можна погодитися і на заявлений маршрут. Тоді треба пропрацювати ті місця, які є символічними для демонстрантів, створити додаткові оточення і огорожі. Всередині натовпу повинні знаходитися контрагітатори, які теж будуть умовно ділитися на "студентів", "фермерів" і "воїнів". Їх завдання полягатиме не в тому, щоб суперечити твердженням провокаторів, а в тому, щоб ставити їх під сумнів. Ненав'язлива контрагітація викликає більше довіри: сумнів працює більш продуктивно, ніж відстоювання протилежної позиції.

Інформаційні групи з мегафонами повинні супроводжувати громадян та попереджати їх, у разі якщо організатори перестали слідувати запланованому сценарію. Силові групи мають знаходитися на відстані від демонстрантів. І навіть якщо громадяни будуть до них наближатися і наступати в лоб, треба деякий час відступати назад. Частина громадян, з якою вже працюють контрагітатори, зрозуміє, що захід йде не за узгодженим сценарієм, і буде поступово розходитися. Самі ж бойові демонстранти опиняться в меншості, і вони навряд чи будуть в змозі чинити опір. Виходить, що завдання не довести ситуацію до лобового зіткнення виявиться виконаною.

Сьогоднішня тактика на масових заходах у нас будується тільки на лобовому зіткненні з натовпом. Неважливо, група йде санкціоновано або несанкціоновано, всі дії співробітників органів в нестандартних ситуаціях зараз побудовані таким чином, що вони не можуть убезпечити громадян і дати можливість спокійно висловити свою думку і ведуть до зіткнень із співробітниками поліції.

Доведення заходу до прямих зіткнень, які потім за стандартною схемою можна розігнати, - універсальний сценарій, з яким простіше працювати. Цьому вчать на штабних навчаннях і тренувальних заходах. Але там вся ситуація перевернута з ніг на голову: співробітників завжди в десятки разів більше, всі в щитах і на БТР, потім підбігає десять "хуліганів", сніжки кинули, їх розігнали - ура, все закінчилося! У реальному житті все виходить навпаки.

Сьогодні вся тактика МВС будується на дуже старих інструкціях, розроблених в сорокових роках. Нових розробок практично не було, вони тільки трохи адаптувалися з урахуванням нової законодавчої бази. На початку 70-х існував лише один підрозділ. Потім стало модно створювати в кожній структурі свій спецназ. Сьогодні створено дуже багато відомств: одні правоохоронні, інші з держбезпеки, треті з наркоконтролю, четверті по тюрмах, і у кожного свій профільний спецназ. Це зіграло свою негативну роль, тому що люди стали вчитися дуже однобоко.

Під час великих операцій, як, наприклад, контртерористичні операції в Чечні, всі спецнази об'єднувалися в один загін і абсолютно не розуміли один одного. Один вчився одного, другий іншого, а у всіх разом нічого не виходить. Ось ми і стали розробляти новий базовий підхід.

При розробці наших методик ми опираємося на положення про те, що масові заворушення ніколи не бувають стихійними, вони завжди чітко підготовлені. Я взагалі завжди виходжу з того, що не буває нічого стихійного. Жоден фанат не відірве жодного крісла через програш улюбленого клубу, якщо не буде дана така команда. А те, що виникає стихійно, - це вже не масові заворушення. Невдоволення громадян, які неорганізовано виливаються в неправомірні дії, - це хуліганство. Непокора вимогам співробітників поліції і навіть опір їм у цій ситуації не може бути кваліфіковано як масові заворушення, якщо цей опір неціленаправлений.

Дуже багато подій сьогодні помилково кваліфікуються як заворушення. Я на своїй пам'яті не пам'ятаю ні одних масових заворушень. Хуліганство - так, але не заворушення. Навіть події 1991 і 1993 років - це зіткнення політичних поглядів. Демонстранти йшли проти співробітників поліції саме як на політичного ворога.

У Бірюльово не було масових заворушень, там теж було хуліганство. Більше того, воно було спровоковано співробітниками поліції тільки для того, щоб потім провести зачистки. На Манежній площі теж було хуліганство. Не було масових заворушень і на Болотній площі.

Як фахівець з тактики, я можу зробити висновок, що 6 травня на Болотній площі найголовніші помилки зробило керівництво. Але, як інструктор складу, я також спостерігаю, що там були абсолютно непідготовлені співробітники правоохоронних органів. Взагалі, події 6 травня - найяскравіша ілюстрація того, наскільки у нас не підготовлена ​​вся система МВС. Події на Болотній площі стали каталізатором в обговоренні реформування підходів і тактик.

Вся реорганізація з реформи поліції була перевернута з ніг на голову. В результаті переатестації прибрали дуже багато інструкторів, не подумавши про те, наскільки навчені ті, хто залишилися. Замість звільнень треба було по-новому навчити інструкторський та викладацький склад і тільки після цього провести іспити, відсіваючи тих, хто не засвоїв нову програму.

Сьогодні інститут інструкторів знищений. У нас на Північному-Заході останню інструкторську групу я випустив у 2007 році. Адже набагато легше повісити в залі мішок, щоб побити його. Потім людина виходить на вулицю, і в реальній ситуації вона робить те, чому її вчили - бити і штовхати. Замість затримання людини б'ють по голові, а якщо є палиця, то б'ють палицею. Більше співробітник нічого не вміє. Особливо в умовах, коли керівники віддають неправильні накази. Є наказ - затримати на "Марші незгодних" он ту буйну бабку. Можна її відсікти від натовпу, відтіснити і супроводити в машину або просто в сторону і там її заспокоїти. А у нас як діють: підбігають, валять і починають бити. А все тому, що працюють групами по п'ять чоловік. Два співробітника можуть провести затримання, навіть один може. А вп'ятьох можна тільки побити, бо всі один одному заважають.

Співробітників не вчать ні прийомам самбо, ні роботі з гумовою палицею. Вона застосовується при активній обороні, і завжди треба знати, використовуєш ти її на законній підставі чи ні. А щит взагалі одне з найсильніших засобів нападу, а не оборони. Старі підрозділи типу "Вітязя" точать свої щити з верхнього і нижнього краю. Є ціла методика по роботі з щитом як зі зброєю. Існує спеціальна побудова "серп" - співробітники зі щитами стають півколом в три-чотири ряди в шаховому порядку на відстані трьох метрів один від одного.

У разі наближення величезної юрби починається така робота зі щитами, що оточення являє собою м'ясорубку, через яку неможливо пройти. Уявіть собі кілька рядів лопастів гвинтокрила, які крутяться. Ми проводили експеримент при підготовці до трьохсотріччя Санкт-Петербургу. У навчальному центрі мені дали завдання - провести інструктаж спецназу на випадок масових заворушень. Нас було двоє інструкторів, а навчити потрібно було близько 300 осіб. У зал, де проводився інструктаж, вів коридор шириною в чотири людини. Я з колегою взяв щити і ми вдвох запропонували спецназівцям спробувати пройти всередину зали через коридор, який ми перегородили. Всі 300 людей опинилися на вулиці: ми не просто не пропустили їх до зали, ми змогли витіснити їх з коридору, адже ніхто не хоче отримати травму.

Старі програми в сучасних умовах не працюють. З ліквідацією в результаті реформи інструкторського складу проблеми тільки посилилися. З одного боку, державі потрібні були болванчики, від яких просто потрібно виконання наказів. Тому після першої частини реформи і звільнення тих, хто найбільше думав, і залишилися ті, хто боїться втратити свою зарплату. Вони мало що вміють, але виконуватимуть будь-який наказ. З іншого боку, непрофесійні дії правоохоронних органів тепер призводять до того, що у людей накопичуються претензії до влади. У таких умовах реформа залишається вкрай актуальною. Мене ж в першу чергу цікавить порядок. Якщо є порядок, людині комфортно, значить, все зроблено правильно.

Джерело: Сноб

Фото

Facebook

Відео

Позиція

Безкарна рівність

Безкарна рівність

Останній “Марш рівності”, що був проведений у Києві 18-го червня 2017 року, дає привід задуматись над вектором розвитку правого руху, а зрештою і над переосмисленням методів боротьби загалом.

Реклама

Реклама

Редакція сайту залишає за собою право не погоджуватись з думкою своїх авторів. Пропозиції та статті надсилайте на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Російська версія сайту: Napalmoff.info

Розроблено вебмайстернею Molotoff-Design
zoofirma.ru

Login or Register

LOG IN

zoofirma.ru