Молотоff

Гасла протесту:
Найбільше гнітять того, хто найменше вимагає. Д.Донцов
Революція може бути небезпечною, оскільки вона сильна. Рауль Кастро
Революцію задумують романтики, здійснюють фанатики, а користуються її плодами негідники. Т. Карлейль
Свобода починається з сумніву
Вільною людина може стати лише через свободу інших людей
Ми не боїмось руїн. Ми несемо новий світ в наших серцях. Цей світ шириться і в цю хвилину. Буенавентура Дурруті
Вільні духом люди - створять новий світ. Дмитро Донцов
Свобода або смерть! Нестор Махно
Взаємодопомога – фактор еволюції. П. Кропоткін
Свобода - це, в першу чергу, не привілегії, а обов’язки А. Камю
A+ A A-

Ноам Хомський про тоталітаризм, страх і пропаганду

Професор лінгвістики в Массачусетсі, автор книг про мову, психологію і за сумісництвом анархіст і антиамериканіст - про демократичні традиції ісламського світу, подвійні стандарти і про те, як контролювати людей за допомогою наркоманів та іммігрантів.

Я завжди думав, що якби фашисти могли міркувати раціонально, вони б створили державу на кшталт США. І якби Нюрнберзький процес був можливий сьогодні, будь-якого з повоєнних американських президентів засудили б до повішення.

Уряд Ізраїлю ненавидить мене за мої висловлювання - що ставить його в один ряд з урядами багатьох інших країн.

Коли я приїжджаю до Канади, люди там дуже люблять послухати, як я критикую США. Але якщо я починаю критикувати Канаду, інтерес відразу зникає. І так-скрізь.

В арабського, ісламського світу довга традиція демократії. Але вона постійно переривається через втручання сил із Заходу.

Від антиіракських санкцій загинуло більше народу, ніж від будь-якої зброї масового враження будь-коли в світовій історії.

Безпричинне вбивство мирних громадян - це тероризм, а не війна з тероризмом. Всіх хвилює, як зупинити тероризм. Дуже просто: перестати в ньому брати участь.

В Америці одна партія - партія бізнесу. Але у неї дві фракції: демократи і республіканці. Чимось вони розрізняються, але проводять приблизно одну і ту ж політику. І відносно цієї політики я налаштований опозиційно - як і велика частина населення країни.

Але антиамериканізм - це тоталітарна концепція. Саме по собі поняття - ідіотське.

Як би я не критикував американську політику, сам я політиком бути не можу. У нас на факультеті регулярно змінюється головний адміністратор - всі по черзі займають посаду. Єдина людина, кому жодного разу не дозволили це зробити, - я. Всі розуміють, що я все відразу розвалю.

Система освіти - фільтр, який відсіює тих, хто не вміє підкорятися. Говорити одне, а думати інше. Тих, хто не справляється з бажанням сказати вчителеві: "Ти дурень". Тому що від них потім і на роботі будуть одні клопоти.

Філософ Ноам Хомський регулярно потрапляє в списки найбільш впливових публічних інтелектуалів світу - в тому числі й тому, що не соромиться говорити очевидні речі
У мене немає ні професії, ні кваліфікації - ні в одній сфері. Запитайте у моїх колег по університету, вони підтвердять. Мене постійно кличуть читати лекції з математичної лінгвістики, жодного разу не спитавши, чи є у мене взагалі математична освіта, ступінь. Просто є якийсь химерний набір захоплень, кожному з яких виходить приділяти час. Схоже, мені просто пощастило.

Не бачу жодної необхідності формулювати складно, якщо можна формулювати просто. Ускладнення простого - улюблена гра інтелектуалів: чим незрозуміліше, тим краще. Самі не до кінця знаєте, про що говорите, але влада, престиж і вплив вам забезпечені.

Ми називаємо інтелектуалів інтелектуалами, бо це привілейований клас, а не тому що вони розумніші за інших.

У продюсера популярного ток-шоу запитали, чому вони ніколи не запрошують мене. Було дві відповіді: "Він говорить по-турецьки, ніхто не розуміє". Другий: "Йому не вистачає лаконічності", - і з цим я згоден. Якщо ти хочеш підтримати релігію в ефірі, ти встигнеш зробити це між двома рекламними паузами. А якщо хочеш засумніватися, то між рекламою тобі не втиснутися.

Якщо сьогодні ви читаєте ті ж лекції, що й п'ять років тому, значить, або ваша дисципліна померла, або ви.

Інтернет економить гроші, інтернет заощаджує час. Але він вбиває стосунки. Пам'ятаю, я якось жив у маленькому містечку, і там пошта була місцем спілкування. Додому нічого не доставляли, тому вранці люди приходили, забирали кореспонденцію, спілкувалися.

Якщо ми не віримо в свободу самовираження людей, яких ми зневажаємо, значить, ми не віримо у свободу самовираження.

Примусьте людей боятися наркоманів, злочинців, багатодітних матерів, що живуть на соцдопомозі, іммігрантів і прибульців - і ви зможете повністю їх контролювати.

Цензура не одноразовий досвід. Для тих, хто його пережив, він триватиме вічно. Це клеймо, яке залишається в мізках назавжди.

Література містить більше інформації про людську природу, ніж будь-яка наукова теорія. Але треба бути обачним. Якщо я хочу, наприклад, дізнатися щось про китайську революцію, то треба розуміти, що на моє ставлення до країни вже вплинули колись прочитані книги - про хлопчика-рікшу, наприклад. Доводиться змиритися з тим, що існують інші, не менш важливі джерела інформації про світ, ніж література.

Немає більш корисної в справі геноциду книги, ніж Біблія.

Скрізь, від поп-культури до пропаганди, людей постійно прагнуть переконати в тому, що вони абсолютно безпорадні, і найкраще, що можна зробити, - погоджуватися з правильними рішеннями вищих органів і споживати, споживати, споживати.

Реальність відрізняється від того, як ми її собі уявляємо. Дуже небагато дивляться на себе в дзеркало і кажуть: "Переді мною чудовисько". Поговоріть з керівником великої корпорації, і він скаже, що працює по двадцять годин на добу, щоб забезпечити своїм клієнтам кращі товари і послуги. Але якщо придивитися, то його компанія - це пекельна нерівність в оплаті і умовах праці.

В основі елітарної культури - завжди страх і неприйняття демократії. Перший симптом цього страху - фальшиві декларації на публіку. Будь-хто, хто читав Оруелла, знає: чим більше ти ненавидиш демократію, тим голосніше кричиш, яка вона чудесна і що ти віддаси за неї життя.

Рабство і дитяча праця стали чимось неприпустимим і не за помахом чарівної палички. Цьому передували роки наполегливої, самовідданої праці великої кількості людей.

Головне, чого вчить історія, в тому числі сучасна, - права не надають, права отримують в боротьбі.

Оптимізм - це стратегія. Якщо ви не вірите, що краще майбутнє можливе, ви ніколи не зробите крок, який призведе до того, щоб майбутнє було краще. Якщо ви вважаєте, що немає надії, її не буде. Вибір за вами.

Фото

Facebook

Відео

Позиція

Безкарна рівність

Безкарна рівність

Останній “Марш рівності”, що був проведений у Києві 18-го червня 2017 року, дає привід задуматись над вектором розвитку правого руху, а зрештою і над переосмисленням методів боротьби загалом.

Реклама

Реклама

Редакція сайту залишає за собою право не погоджуватись з думкою своїх авторів. Пропозиції та статті надсилайте на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Російська версія сайту: Napalmoff.info

Розроблено вебмайстернею Molotoff-Design
zoofirma.ru

Login or Register

LOG IN

zoofirma.ru