Молотоff

Гасла протесту:
Свобода неподільна: її не можна обмежити, не вбивши її цілком. М.Бакунін
Найбільше гнітять того, хто найменше вимагає. Д.Донцов
Вільною людина може стати лише через свободу інших людей
Я люблю революціонерів. Я не люблю те, в що вони потім перетворюються. Ж. Дерріда
Ті, хто роблять революцію наполовину, риють собі могилу. Сен-Жюст
Вільний той, хто може не брехати А. Камю
Людина приречена бути вільною Жан-Поль Сартр
Свобода починається з сумніву
Життя має дві форми: гниття або горіння!
Свобода одного закінчується там, де починається свобода іншого. М.Бакунін
A+ A A-

Основи самооборони для жінок

YzX5wNGIkKY.jpg

Кілька днів український інтернет рясніє історіями про випадки сексуальнх домагань і насильства над дівчатами під тегом #яНеБоюсяСказати.

Флешмоб покликаний звернути увагу суспільства на цю проблему та надати шанс на її вирішення. У нашому суспільстві справжню допомогу здебільшого, можна чекати лише від представників громадського суспільства, тобто журналістів та активістів. Але це довгий шлях публічних заяв і принижень, із мізерним шансом на звершення справедливості. Саме тому краще просто не допускати подібного. 

Редакція Molotoff закликає представниць прекрасної статі бути готовими дати відсіч аморальним чоловікам: володіти навичками елементарної самооборони, завжди мати при собі газовий балончик чи, за можливості, травматичний пістолет. У часи, коли багато справжніх чоловіків покинули домівки та подалися на захист Батьківщини на східні рубежі, ви маєте навчитися захиститися від безчинств у тилу самотужки.

«Моя порада: прихопи виродка лівою рукою, а правою – дістань ножа і бий», - прокоментував засновник школи ножового бою «BladeBrothers» Олександр Воробей. Але не всі психологічно готові на подібну  рішучу протидію.

За порадами щодо основ жіночої самооборони редакція Molotoff звернулася до професійного спортсмена із псевдонімом «Моралес», що вже близько року як інструктор проводить у Харкові курси самооборони для жінок.

- Вважають, що найкращим є убезпечити себе від потенційного зловмисника, не дозволяючи йому наблизитися до себе. Дотримання яких принципів може убезпечити дівчину від можливого лиха?

Перший принцип – це, передусім, уважність. J Далі, це інстинкт самозбереження, котрий має підказувати елементарні речі – такі як уникання темних провулків, ходьби поодинці у неблагополучних районах і зневажання всіх правил безпеки. Що стосується уважності, то варто тверезо оцінювати ситуацію, приміром, підходячи до свого під’їзду, не варто втуплюватися в телефон і не помічати того, що відбувається навколо, особливо в темний час доби. Діставати ключі від машини чи того ж під’їзду хоча би метрів за 10 і підходити до дверей уже з ними в руках, а не шукати їх у сумочці обличчям впритул до дверей. Це найменше і найосновніше, зрештою, цих принципів дуже багато та їх необхідно дотримуватися, якщо вам важлива ваша безпека.

- Які підручні засоби самооборони Ви порекомендуєте? Який засіб найкраще може допомогти в подібній ситуації?

На мою думку, найкращий варіант з підручних засобів самооборони – це газовий балончик-розпилювач. Він не вимагає від вас безпосереднього контакту з нападником чи нападниками. Будь-який інший засіб, як ніж, куботан, кийок тощо – це засоби, що вимагають безпосереднього контакту, що не є добрим для вас, якщо ви ними не володієте довершено. Навіть пістолет, на мій погляд, програє балончику, адже він потребує навичок вести прицільну стрільбу, балончик, натомість, достатньо навести у бік загрози, і якщо на ньому гарний розпилювач – він видасть хмару газу в радіусі п’яти метрів навколо вас, від якого всі, хто потраплять до радіусу цих п’яти метрів, ще довго будуть відновлювати свій зір.

xzIJ0OmVXCk.jpg

- Буває так, що під рукою немає зовсім нічого, порадьте кілька базових прийомів для самозахисту.

Прийоми самооборони необхідно показувати та тренувати, на жаль, у текстуально дуже складно будь-що ефективно пояснити та донести. Якщо під рукою нічого немає, ви не володієте ніякими прийомами самооборони та не готові психологічно – то насамперед необхідно шукати шляхи відходу та, по можливості, тікати, привертаючи якомога більше уваги, особливо криком. Крик – це достатньо серйозна зброя, особливо у жінок, адже в цьому сенсі природа наділила жінок доволі серйозним потенціалом гарно горланити. J

- Якщо сталося невиправне, до кого Ви порекомендуєте звертатися? Міліція, як показує досвід, не завжди відгукується і ще рідше – карає винних.

Наші правоохоронні органи – це болюча тема, на яку можна розмірковувати вічно, адже те, що нині в нашій державі вони нічого з себе не уявляють – це факт. Те, що за фактом злочину вони нічого не здійснять, існує вірогідність дійсно дуже висока. Що робити, якщо це вже зробили? Потрібно все одно подати заяву, просто, щоби було – не завадить. Якщо поліція проявляє бездіяльність усе ж… У такому середовищі ми живемо, як у джунглях: або ти – або тебе, саме тому в наш час самооборона, в особливості жіноча, я вважаю, важлива як ніколи.

- Оскільки Ви ведете групу по самообороні для жінок у Харкові – розкажіть, чи зверталися до Вас жінки, які стикалися зі спробами сексуального насилля. А також, чи був у колишніх відвідувачок Ваших курсів подальший досвід дати відсіч ґвалтівникові.

Я веду групу на безоплатній основі від Цивільного Корпусу «Азов» уже протягом року. Серед тих, хто в мене займається, 75% у тій чи іншій мірі стикалися з насиллям – побутовим або ж спробою сексуального насильства. Одна з відвідувачок тренувань на своїй сторінці у соцмережах писала: «На мене щойно напав маніяк – я відбилась! Я йшла щойно з базару через міст, а потім через невеликий парк. На мосту відчула, що за мною хтось іде й усе ближче. Я вдарила його пакетом з мандаринами, але промазала, хлопець схопив мене ззаду за руки, але я вивернулась і вдарила його в ніс, як ви вчили. Потім ногою по яйцях. Він упав, і я ще раз вдарила ногою по яйцях і в голову. Потім бігла додому, а він лишився там лежати. Рюкзака з картоплею немає, мандаринів також, але я дуже рада, що не злякалась. Раніше би просто стояла в ступорі. Дякую вам!» Це був один із випадків. Щоправда, шкода мандарини. J

- Дякую, що Ви займаєтеся цією суспільно корисною справою!

Всі охочі харків'яни можуть долучитися до курсів жіночої самооборони щонеділі о 12.00 в залі «Спортивного Корпусу» (вул. Білогородська 92-в). 

Фото

Facebook

Відео

Позиція

Безкарна рівність

Безкарна рівність

Останній “Марш рівності”, що був проведений у Києві 18-го червня 2017 року, дає привід задуматись над вектором розвитку правого руху, а зрештою і над переосмисленням методів боротьби загалом.

Реклама

Реклама

Редакція сайту залишає за собою право не погоджуватись з думкою своїх авторів. Пропозиції та статті надсилайте на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Російська версія сайту: Napalmoff.info

Розроблено вебмайстернею Molotoff-Design
zoofirma.ru

Login or Register

LOG IN

zoofirma.ru