Молотоff

Гасла протесту:
Права не просять - права беруть. П. Кропоткін
Свобода починається з сумніву
Життя має дві форми: гниття або горіння!
Революція неймовірна, тому що вона справжня. Гасло 1968 року, Франція
Жити - значить не коритися А. Камю
Революція може бути небезпечною, оскільки вона сильна. Рауль Кастро
Свобода одного закінчується там, де починається свобода іншого. М.Бакунін
Взаємодопомога – фактор еволюції. П. Кропоткін
Опиратися можна тільки на те, що чинить опір. Б. Паскаль
Мета бунту - перетворення. Альберт Камю
A+ A A-

Індіанці: мудрість вирваних зубів

Вождь племені хункпапа-сіу Сидячий БикСидячий Бик, вождь племені хункпапа-сіу, який розгромив кавалерію генерала Кастера, був запрошений в 1883 році на церемонію відкриття тихоокеанської залізниці. Коли настала його черга говорити, він сказав на мові лакота: "Я ненавиджу всіх білих людей. Ви злодії і брехуни. Ви забрали нашу землю і зробили нас ізгоями". Дуже швидко ерудований перекладач вимовив, що вождь щасливий бачити всіх присутніх і сподівається на мир і процвітання білим людям. Сидячому Бику влаштували овацію.

Сидячий Бик очолював племена індіанців, що протистояли переселенню в резервації: як противник переселення та підписів несправедливих угод, мав багато наступників серед усіх племен лакота.

25 червня 1876 об'єднані війська індіанців сіу та чейенів під проводом Сидячого Бика в битві при Літл-Бігхорн розбили кавалерію генерала Кастера; це була одна із найзначніших перемог індіанців у війні за свою територію. Після поразки Кастера армія США почала справжнє полювання на "зрадників-індіанців".

Американський кавалерійський офіцер, який прославився безрозсудною хоробрістю, необдуманістю дій і байдужістю до втрат Джордж Армстронг Кастер

Великий табір розділився на групи, котрі спробували уникнути поселення в резервації і дали відсіч військам. Група Сидячого Бика відступила в Канаду, але в 1881 році і вони були вимушені здатися; самого Сидячиого Бика ув'язнено у форт-Рендел. Зі звільненням у 1883 році він активно виступав проти продажу земель резервації.

Коли в 1890 році серед племен сіу з'явилося багато прибічників месіанського культу Танцю Духа — і ситуація виходила з-під контролю — вирішено арештувати найагресивнішних вождів: у першу чергу — Сидячого Бика. Хоч він сам не був із числа ватажків культу, однак залишався дуже вороже налаштованим проти білих — і готувався до повстання.

При спробі заарештувати його виникла перестрілка: вождя убито сержантом індіанської поліції, Червоним Томагавком.

Джон Кульгавий Олень: "До того, як до нас прийшли наші білі брати і цивілізували нас - у нас не було в'язниць. Тому ми не були злочинцями. Не буває злочинців без позбавлення волі. У нас не було замків і ключів, тому ми не були злодіями. Якщо у людини не було коня або ковдри - хтось віддавав йому своє. Ми були занадто дикими, щоб надавати велике значення особистим речам. Ми хотіли мати речі тільки для того, щоб можна було поділитися ними. У нас не було грошей і ми не знали, скільки коштує кожна людина. У нас не було зводу законів, адвокатів і політиків, тому ми не вміли обманювати. Ми дійсно перебували в жахливому стані і я навіть не розумію, як ми обходилися без усіх тих чудових речей, які принесла нам цивілізація!"

Американський репортер задав Сидячому Бику питання - за що його так шанують всі індіанці? Сидячий Бик запитав у відповідь - чи правда що у білих людей найбільшою повагою користується той, хто має більше всіх коней і будинків? Коли репортер відповів ствердно, Сидячий Бик сказав, що його поважають за те, що він нічого не робив для себе і нічого не залишав собі.
Сидячий Бик і американський військовий, мисливець на бізонів Баффало Білл, 1885 рік
Не треба багато слів, щоб сказати правду.

Що таке життя? Це світло світлячка в ночі. Це дихання бізона, коли приходить зима. Це тінь, що лягає на траву, і тане на заході.

Люби землю. Вона не успадкована тобою у твоїх батьків, вона позичена тобою у твоїх дітей.

Коли буде зрубано останнє дерево, коли буде отруєна остання річка, коли буде спійманий останній птах, - тільки тоді ви зрозумієте, що гроші не можна їсти.

У перший рік одруження молодята дивилися один на одного і думали, чи можуть вони бути щасливі. Якщо ні - вони прощалися і шукали собі нове подружжя. Якби вони були змушені жити разом у незгоді, ми були б так само дурні, як біла людина.

Ти не можеш розбудити людину, яка вдає, що спить.

Великий Дух недосконалий. У нього є світла сторона і темна. Іноді темна сторона дає нам більше знань, ніж світла.

Подивіться на мене. Я бідний і голий. Але я вождь свого народу. Нам не потрібні багатства. Ми всього лише хочемо навчити наших дітей бути правими. Ми хочемо миру і любові.

Навіть твоє мовчання може бути частиною молитви.

Біла людина жадібна. У кишені вона носить полотняну ганчірку, в яку вишмаркує свій ніс - наче боїться, що може висякати щось дуже цінне.

Ми бідні, тому що ми чесні.

Знання заховано в кожній речі. Колись світ був бібліотекою.

Мій син ніколи не займеться землеробством. Той, хто працює на землі, не бачить снів, а мудрість приходить до нас у снах.

Ми не хочемо церков, тому що вони навчать нас сперечатися про Бога.

Коли людина молиться один день, а потім грішить шість, Великий Дух гнівається, а Злий Дух сміється.

Чому ви берете силою те, що не можете взяти любов'ю?

Давні часи було чудесним. Літні люди сиділи під сонцем біля порогу свого будинку і грали з дітьми до тих пір, поки сонце не занурювало їх у дрімоту. Літні люди грали з дітьми щодня. А в якийсь момент вони просто не прокидалися.

Коли помирає легенда і пропадає мрія, в світі не залишається величі.

Що таке людина без звірів? Якщо всі звірі будуть винищені, людина помре від великої самотності духу. Все, що трапляється зі звірами, трапляється і з людиною.

Одне "візьми" краще двох "я віддам".

Не йди позаду мене - можливо, я не поведу тебе. Не йди попереду мене - можливо, я не піду за тобою. Іди поруч, і ми будемо одним цілим.

Правда - це те, у що люди вірять.

Навіть маленька миша має право на лють.

Я страждаю, коли згадую, як багато було сказано хороших слів і як багато обіцянок було порушено. У цьому світі занадто багато говорять ті, у кого взагалі немає права говорити.

Нехай мій ворог буде сильний і страшний. Якщо я поборю його, я не буду відчувати сорому.

Той, хто розповідає історії, править світом.

Прагни до мудрості, а не до знань. Знання - це минуле. Мудрість - це майбутнє.

Коли ти народився, ти плакав, а світ сміявся. Живи так, щоб, вмираючи, ти сміявся, а світ плакав.

Фото

Facebook

Відео

Позиція

Безкарна рівність

Безкарна рівність

Останній “Марш рівності”, що був проведений у Києві 18-го червня 2017 року, дає привід задуматись над вектором розвитку правого руху, а зрештою і над переосмисленням методів боротьби загалом.

Реклама

Реклама

Редакція сайту залишає за собою право не погоджуватись з думкою своїх авторів. Пропозиції та статті надсилайте на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Російська версія сайту: Napalmoff.info

Розроблено вебмайстернею Molotoff-Design
zoofirma.ru

Login or Register

LOG IN

zoofirma.ru