Молотоff

Гасла протесту:
Взаємодопомога – фактор еволюції. П. Кропоткін
Найбільше гнітять того, хто найменше вимагає. Д.Донцов
Cолідаризуватися треба з тими, у кого стріляють, а не з тими, хто стріляє А. Камю
Свобода починається з сумніву
Все або нічого! Л.М. Толстой
Життя має дві форми: гниття або горіння!
Вільний той, хто може не брехати А. Камю
Вільні духом люди - створять новий світ. Дмитро Донцов
Права не просять - права беруть. П. Кропоткін
Свобода неподільна: її не можна обмежити, не вбивши її цілком. М.Бакунін
A+ A A-

В Києві презентували книгу про боротьбу «святих і страшних»

В Києві відбулась презентація першого повного видання унікальних мемуарів Якова Гальчевського «Проти червоних окупантів».

Презентація пройшла за сприяння Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Толоки Інтелектуальних Комунікацій (ТІК) та Центру Національного Відродження. У заході взяли участь відомий пулбіцист, редактор газети «Шлях Перемоги» Віктор РОГ, письменник Василь ШКЛЯР, історик Роман КОВАЛЬ (який на основі спогадів Я.Гальчевського  написав книгу «Отаман святий і страшний»), видавець книги Мирослав МОШАК, народний депутат Олесь ДОНІЙ та інші. Ведучим на круглому столі був письменник Сергій ПАНТЮК - ідейний натхненник Толоки Інтелектуальних Комунікацій.

За словами упорядників книги, легендарний отаман Гальчевський був останнім, чиї загони продовжували збройну боротьбу за незалежну українську державу з більшовицькою червоною армією, коли регулярні війська УНР вже залишили рідні землі. На Поділлі, де діяли загони непереможного отамана їх називали «святі і страшні». Святі – бо вірили у свою невідкличну місію, страшні – бо не знали до ворога пощади.

Присутній на презентації Мирослав МОШАК,  директор видавництва «Медобори» (м.Кам’янець-Подільський), у якому вийшла книжка, розповів, як  дістав спогади отамана і не відірвався від них, поки не дочитав. «Видавати було страшнувато – забагато крові у тексті. Врешті-решт зважився – тільки з патріотичних мотивів, не розраховуючи на комерційний прибуток», - зазначив МОШАК.

У своєму виступі Роман КОВАЛЬ розповів, як він уперше почув про Гальчевського – з цікавого спогаду «спецушника» Чоботаріва, якому сам особисто не міг пробачити убивства отамана Петра Болбочана. Пан Коваль включив інформацію з цього спогаду у свій збірник про 33 отаманів. Розповідав, як він далі шукав про нього інформацію, як, працюючи з архівами, виправляв дрібні фактологічні неточності у спогадах (адже отаман писав їх через 20 років після описуваних подій). «Я планую цю книжку дописати і перевидати», - каже Роман Коваль.

Отаман Гальчевський написав також велику працю, яка зараз знаходиться в архіві Романа Коваля.

«У книзі є розділ «Ворог немає статі» - про те, як повстанці повісили вагітну латишку. Хто б із вас, хлопці, зміг це зробити? Я б не зміг,- каже Роман Коваль. - А вони мусили – і зробили. Бо вона прийшла вивідати, де загін, і вивідала це, тобто, її вже не могли і відпустити. І я, людина, достатньо впевнена у собі, часом нахабна – я дивлюся на цих хлопців знизу догори».

Нагадаємо, що це вже не перше видання - книга вже виходила друком у Кракові (1941 - 1942 рр.) та в діаспорі (1946 р.).

«Перевидання твору Я. Гальчевського безперечно стане подією, адже широке коло читачів зможе відкрити для себе досі закриту сторінку з історії визвольних змагань українського народу з уст безпосереднього свідка, учасника і організатора тієї важкої і жертовної боротьби, завдяки якій, безумовно, ми сьогодні живемо в українській державі. Цей твір має всі підстави бути настільною книгою кожного патріота України», - зазначив у своєму виступі публіцист Віктор РОГ.

Фото

Facebook

Відео

Позиція

Безкарна рівність

Безкарна рівність

Останній “Марш рівності”, що був проведений у Києві 18-го червня 2017 року, дає привід задуматись над вектором розвитку правого руху, а зрештою і над переосмисленням методів боротьби загалом.

Реклама

Елочные игрушки елочки из керамики artplaisir.ru. .
Smart baby watch q50 часы детские с gps gpskid.ru.

Реклама

Редакція сайту залишає за собою право не погоджуватись з думкою своїх авторів. Пропозиції та статті надсилайте на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Російська версія сайту: Napalmoff.info

Розроблено вебмайстернею Molotoff-Design
zoofirma.ru

Login or Register

LOG IN

zoofirma.ru